Osmatřicetiletý zlínský rodák, tvůrce úspěšných snímků Muži v říji a Největší z Čechů, chystá s Bolkem polívkou pokračování komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Pro Českou televizi připravuje dramata z klíčových okamžiků českých dějin.

"To jsou ostřejší horizonty mých plánů," komentoval projekty Sedláček, který na Letní filmové škole v Uherském Hradišti uvedl televizní snímek Sráči.

"Je to asi týden zpátky, co mi zavolal Bolek Polívka a už jsme se dvakrát na několik hodin sešli. Ukázal mi svůj návrh scénáře a oslovil mě, jestli bych s ním nedopsal a nenatočil Dědictví aneb Kurvahošigutntág 2," uvedl režisér. Polívka ohlásil natáčení druhého dílu Dědictví loni v létě.

Nový film prý bude pokračováním osudů bodrého venkovana Bohuša, který pohádkově zbohatl díky nečekanému dědictví. Děj se posune o 20 let dál. "Zase by v tom měl být odraz současné doby s kouskem vnitřního folkloru," řekl tehdy Polívka.

Scénáře k dramatům z českých dějin pro Sedláčka píše Pavel Kosatík. "Jsou o setkání Beneše a Emanuela Moravce po Mnichovu, o setkání Gottwald - Beneš poté, co padla poslední demokraticky zvolená vláda v únoru 1948, či o setkání Gottwald - Slánský poté, co zjistí, že Stalin chce hlavu jednoho z nich. Mám první scénář na stole a jsou to výborné texty," řekl Sedláček.

Ironický nadhled

Ve čtvrtek uvede Sedláček na LFŠ také celovečerní moralitu o nevyhnutelné spravedlnosti Rodina je základ státu.

"Když si prohlédnete poslední názvy mých filmů, zjistíte, že jsou hodně ironické. Největší z Čechů, Rodina je základ státu, Sráči. Navzdory tomu jde v tom filmu o vážné věci. Je to paradox, já vlastně rodinné hodnoty ctím. Akorát se v nich nedá žít," poznamenal režisér.

Film Rodina je základ státu s Igorem Chmelou v hlavní roli uvidí diváci v kinech v říjnu a televizní snímek Sráči s Jiřím Bartoškou a Jaroslavem Pleslem v rolích zkorumpovaných policistů se na obrazovce objeví v příštím roce.

Související