Téměř 30 let po natočení kultovní sci-fi Blade Runner kývl britský režisér Ridley Scott na nabídku natočit nové pokračování, napsala v pátek agentura Reuters s odvoláním na producenty chystaného snímku.

Nový Blade Runner v produkci společnosti Alcon Entertainment nebude remakem, ale spíš pokračováním, anebo dějově předsunutým novým dílem, uvedla společnost v prohlášení. "Bylo by příliš slabým vyjádřením říct, že jsme nadšeni, že Ridley Scott opečuje tento kultovní příběh v nové, vzrušující režii," dodali producenti Andrew Kosove a Broderick Johnson. "Jsme velkými fanoušky Ridleyho Scotta i originálního Blade Runnera. Pro nás je tohle projekt, jaký se naskytne jednou za život."

Blade Runner s Harrisonem Fordem v hlavní roli policisty bojujícího proti humanoidním robotům v Los Angeles roku 2019 měl v amerických kinech premiéru v roce 1982. První kasovní zisky byly slabé, ale postupem času se ze snímku stalo jedno z kultovních děl sfi-fi klasiky.

Film, který Scott natočil tři roky po Vetřelci, rovněž potvrdil pozici tohoto režiséra jako jednoho z největších talentů na poli žánru filmové sci-fi. Nyní třiasedmdesátiletý režisér v téhle škatulce ale rozhodně nezůstal. Loni režíroval a produkoval film Robin Hood a právě dokončil akční drama Prometheus s Charlize Theronovou v hlavní roli, které půjde do kin v příštím roce.