Oskarový režisér Jan Svěrák je nejznámějším filmařem porevoluční éry. Přesto se obává, že kvůli ilegálnímu stahování filmů nebude ani jeho jméno pro příště stačit k nalákání mecenášů.

Film Kuky se vrací byl prvním, u kterého jste podal žalobu a domáhal se odškodného?

Byl prvním, u kterého jsme to řešili takhle intenzivně. Když jsme v roce 2007 uváděli Vratné lahve, tak stahování filmů z internetu ještě nebylo tak rozšířené. Přesto i tento snímek tehdy načerno vidělo 140 tisíc lidí.

Proč proti serverům jako Share-rapid.cz tak vystupujete?

Má to několik důvodů. První spočívá v tom, že při stahování ilegálních kopií lidé nevidí náš film v nejlepší kvalitě. Hlavním problémem ale je, že provozovatelé těchto serverů na nás parazitují a připravují nás o peníze, které mají jít zpátky producentům.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.