Dva muži stojí u ohrady a tiše sledují mladé koně ve výběhu. Vedoucí chovu Petr Haničinec se snaží přesvědčit žokeje Ladislava Mrkvičku, aby nepodléhal skepsi a počkal si na příštího šampiona. Jejich dialog ze seriálu Dobrá voda (1982) je ukázkou jemného mistrovství scénáristy Jiřího Hubače, který v úterý zemřel ve věku 82 let.

"Já neumím nic než jezdit na koni… Je to málo, já vím, ale mně to stačí," říká stárnoucí a neúspěšný jezdec Janýr v podání Mrkvičky, který si zahrál žokeje už o tři roky dříve ve filmu Dostih a patří k nejpřesvědčivějším postavám sedmidílného seriálu.

"Sedlo je jediný místo, kde zapomenu na všecky trable, kde nikomu nevadí, že jsem malej a ošklivej. Prostě je to jediný místo, kde mám pocit, že za něco stojím. Tak pochopte, proto chci jezdit, a proto bych chtěl jednou vyhrát…"

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.