Nová filmová komedie Perfect Days od scénáristky a režisérky Alice Nellis se v kinech objeví o dva týdny dříve, než se původně plánovalo.

Snímek, který bude stavět na popularitě stejnojmenné divadelní hry uváděné v pražském Divadle Na zábradlí, ve čtvrtek absolvoval pracovní projekci a do kin přijde 3. listopadu.

Z prken na plátno s jinými herci

Příběh zralé úspěšné ženy, která má ve svých čtyřiceti letech vše kromě rodiny, napsala skotská dramatička Liz Lochheadová.

Divadelní a filmová režisérka Nellis hru nastudovala před osmi lety se sborem Divadla Na zábradlí, kde se Perfect Days posléze těšily mimořádnému zájmu publika až do své loňské derniéry.

Z původního divadelního představení se však ve filmu objeví pouze herečka Zuzana Bydžovská, a to navíc v jiné roli. Hlavní protagonistku ztvárnila Ivana Chýlková, v dalších rolích se objeví Ondřej Sokol, Zuzana Kronerová, Vojtěch Kotek a Bob Klepl.

"Rok jsem psala Lidice; už jsem potřebovala natočit komediální námět," řekla Nellis.

La Fabrika v noci

Část filmu natočila v prostředí La Fabriky a využila i tamního představení La Putyka od režiséra Rosti Nováka. "Jsem ráda, že se tam tento úspěšný projekt dostal," podotkla Nellis. Film se natáčel téměř výhradně v noci.

O adaptaci Perfect Days se prý dva roky snažili britští filmoví producenti, hlavní roli jim měla ztvárnit americká herečka Darryl Hannahová. "Partnerům v Londýně se však nelíbila hlavní hrdinka, prý nepříliš sympatická, a také její homosexuální přítel jim nebyl vhod," doplnila režisérka.

Českou podobu Perfect Days zprodukoval Rudolf Biermann a společnost In Film.

Nellis režírovala naposledy letos v červnu, kdy v areálu psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích uvedla operu Les enfants terribles od Philipa Glasse.

Americký modernista v ní popsal bizarní sourozenecký vztah, který Nellis rozehrála na pomezí reality a fantazie se zvláštní, vlastní poetikou.