Hořce ironické Písně pro poválečnou dobu natočil Patino v roce 1971 a i dnes z nich místy mrazí. Na první pohled přitom režisér neudělal nic tak výjimečného.

Střihový dokument je koláží z všednodenních výjevů „ze společnosti“ a může připomenout skladbu filmového týdeníku – jen s trochu zběsilejším střihem než obvykle.

Noční můrou cenzorů je ale způsob, jakým Patino spojuje jednotlivé archivní materiály a co za hudbu si k nim dovolil přiřadit.

Vuelta, TV stolek a hovězí z Argentiny

Dokument začíná v období druhé světové války. Stalin, Hitler, Churchill, bombové nálety, atomová puma a výjevy z koncentračních táborů se proplétají s privátními momentkami: kavárenská četba ranních novin, večerní bál, sklizeň na poli, středostavovská vyjížďka autem, venkovské slavnosti...

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.