Žánr vytažený z klobouku, předem určená rekvizita, replika i postava a 48 hodin na natočení filmu. To je základní koncept projektu The 48 Hour Film Project, jenž se koná ve stovce měst po celém světě.

Minulý víkend k nim přibyla i Praha. Do soutěže, která těží z demokratizace kinematografie, kdy k natočení filmu stačí digitální kamera a střihačský program v počítači, se přihlásilo dvacet pět týmů.

Přehlídka v Lucerně

Hotový film nakonec odevzdalo včas devatenáct z nich. Všechny filmy, v nichž se musely objevit rohlík, postava spisovatelky pohádek a věta „Sny se vážně mohou splnit“, budou promítnuty tuto sobotu v pražském kině Lucerna.

Vítězný film postoupí do mezinárodní soutěže v Novém Mexiku s vyhlídkou na promítání snímku na příštím festivalu v Cannes.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.