Který český dokument z posledních dvaceti let vás nejvíce zasáhl?

Martin Mareček

Bohemia Docta. A to kvůli celé řadě faktů, které přesahují samotný film a souzní s tehdejším setkáním s Karlem Vachkem. Byl tehdy na FAMU jediný, kdo za námi chodil do střižny a dával konkrétní rady.

Vít Klusák

To si pamatuji velmi dobře: Nový Hyperion od Karla Vachka. Byla to revoluce v mém vnímání dokumentárního žánru – že dokument nemusí být jen reflexe událostí, ale může obsahovat i zásadní vyjádření jeho autora.

Martin Dušek

Jakmile se Karel Vachek vzdal adorací Edvarda Beneše a opustil názory na českou identitu, tak se jeho novinka Tmář a jeho rod protnula s mým vnímáním toho, jak funguje vesmír. Je to film, který jednou pustím svým dětem.

Marek Hovorka

Nemohu vybrat film jeden, ale dva. Noční hovory s matkou a Bohemia Docta. Oba spojuje naprostá vnitřní svoboda a důvěra v kinematografii. Obě díla jsou určující pro podobu současného českého filmu.

Karel Vachek

Ale já žádný filmy neznám... No ne, dobře, znám je všechny. Ale abych vypichoval jeden jediný, to né... Ale víte co: Marijka Nevěrnice! V Lidovkách to jeden ***** sepsul a ani neví, po jakým pokladu chodí.

Zvolte český dokument dvacetiletí: Může to být Občan Havel, Katka nebo Český mír. 2. část - čtěte ZDE

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama