Pokud režisér Martin Mareček soutěží na jihlavském festivalu dokumentárních filmů, mají jeho kolegové již předem důvod ke smutku. Mareček zřejmě zná tajné zaříkávadlo pro poroty soutěže Česká radost.

Po dokumentech Hry prachu (2001) a Zdroj (2005) vyhrála letos v Jihlavě i jeho novinka nazvaná Pod sluncem tma.

Na sobotním zakončovacím ceremoniálu 15. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě se režisér dostal na pódium celkem třikrát.

K sošce za nejlepší český dokument přidal i Cenu diváků - a drtivý triumf stvrdil Cenou Silver Eye. Přirozená skromnost Martina Marečka, samozřejmě se snoubící s přirozenou drzostí, se projevila také při přebírání hlavní ceny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.