Poducentské studio Sony Pictures dnes představilo protagonisty 23. filmu s James Bondem. Hlavní roli v něm opět ztvární Daniel Craig a ponese název Skyfall.

Craig potřetí objeví jako slavný agent a režisérem bude Sam Mendes, jena z nejoceňovanějších hollywoodských osobností. Natočil oscarovou Americkou krásu, Mariňáka nebo Nouzový východ.

Mluvčí distributorské společnosti Sony Pictures potvrdila rovněž zvěsti, že v roli padoucha se tentokrát objeví španělský herec Javier Bardem, součástí castingu je také Brit Ralph Fiennes.

Bondovou šéfovou zůstává Judi Denchová a roli Moneypenny ztvární Naomie Harrisová. V roli "bondgirl" se představí francouzská herečka Bérénice Marloheová.

Ve svých 75 letech bude mít v bondovce premiéru Albert Finney.

Tajemstvím zahalena zůstává dějová linie příběhu a také jeho umístění, ačkoliv podle některých zdrojů by se ve filmu měly objevit scény natáčené na vlaku v Indii.

Podle Reuters se natáčelo v Londýně, Šanghaji, Istanbulu a ve Skotsku. Režisér Mendes prohlásil, že půjde o klasickou bondovku včetně velké akce.

V britských kinech by se měl film objevit 26. října příštího roku, ve Spojených státech je premiéra stanovena o dva týdny později.

V příštím roce si příznivci bondovek připomenou 50. výročí prvního filmu, a to Doktora No, v němž se jako první agent Jejího Veličenstva objevil Sean Connery.

Související