Nástěnné malby v jeskyni Chauvet ve Francii, jeden z největších archeologických objevů všech dob, byly léta nepřístupné veřejnosti.

Mohli je obdivovat jen vědci, kteří malby staré třicet tisíc let zkoumali. A pak přišel Werner Herzog.

Duše pravěkého umělce

Svéráz německého filmu s nezaměnitelným hlasem a dikcí dostal povolení vstoupit s tříčlenným štábem do nitra jeskyně, kde dějiny ustrnuly v čase.

Dokument poeticky nazvaný Jeskyně zapomenutých snů, který tento týden odstartoval činnost filmového klubu v pražské Národní technické knihovně, není žádná suchopárná přírodovědná výprava, ale výjimečná filmová esej, v níž se Herzog s použitím 3D noří do světa pravěkého umělce a ještě o krůček hlouběji do kolektivní duše lidstva spojené napříč tisíciletími.

Meditace nad malbami koní, lvů, medvědů a osamělého ženského torza je jedním z nejlepších filmů letošního roku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.