Nechtěl jsem hledat pravdu o duši Afriky ani o rozvojové pomoci. Zajímalo mě téma sdílení a můj film by se v tomto ohledu klidně mohl odehrávat na Žižkově, říká Martin Mareček o svém netypickém dokumentu Pod sluncem tma o zavádění elektřiny do vesnice v Zambii.

Letošní vítězný film z festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě, vstoupil do kin na začátku listopadu.

Společně s dokumentem Martina Marečka Pod sluncem tma měly premiéru v kinech i Rock života Jana Gogoly ml. o lídrovi Katapultu Oldovi Říhovi nebo portrét dvojice nonkonformních umělců ze severočeského Litvínova Xaviera Baumaxy a EM Rudenka nazvaný Em a On od režiséra Vladimíra Michálka.

 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.