Celkem 157 357 lidí zhlédlo vzápětí po premiéře v českých kinech americký film Twilight Saga: Rozbřesk - 1. část. Obsadil tak třetí místo v žebříčku nejvyšší návštěvnosti za první víkend. To první patří podle informací Unie filmových distributorů snímku o příhodách mladého čaroděje Harryho Pottera s podtitulem Relikvie smrti - 1. část, který právě před rokem zhlédlo o víkendu 246 456 zájemců.

V pokladnách kin tehdy nechali 30 milionů korun, zatímco nyní si první část závěrečného čtvrtého dílu upírské romance s Robertem Pattinsonem a Kristen Stewartovou připsala na konto 19 milionů korun. Ta skončila v historické tabulce třetí, když ji předstihl ještě film Harry Potter a Princ dvojí krve, který v červenci 2009 navštívilo během popremiérového víkendu 172 266 lidí.

Druhé místo aktuální tabulky patří snímku Alice Nellis nazvanému Perfect Days - I ženy mají své dny, za kterým přišlo 24 911 diváků. Celkem jich má na kontě 130 000 a tržby ve výši 16 milionů korun. Třetí skončila Tintinova dobrodružství, hned za nimi je distribuční novinka nazvaná Žraloci na s(o)uši.

Z domácí tvorby jsou Vejdělkovi muži v naději na šestém místě s celkovým počtem 769 951 diváků. Pohádka Micimutr je osmá, ale do kin za ní přišlo o víkendu jen šest tisíc lidí.

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Související