Profesor staroanglické literatury uspěl na literárním poli s příběhy, které si původně vymýšlel pro své čtyři děti.

 

První ze série knih, putování hobita Bilba Pytlíka za pokladem nazvaná Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, vyšla v roce 1937 (česky poprvé v roce 1979) a setkala se s ohromným ohlasem. Návazné příběhy o prstenu, který "vládne všem", dokončil Tolkien na sklonku 40. let a vytvořil v nich dopodrobna zpracovaný nový svět s vlastní historií, jazykem, písmem, postavami, legendami a domovinou, kterou nazval Středozemě.

Hobit a Pán prstenů zakládaly žánr fantasy a fascinují i po 120 letech, které dělí současnost od autorova narození. Boj dobra proti zlu v knihách profesora staré angličtiny z Oxfordu okouzlil celé generace. V době, kdy lidé přestali věřit na velké příběhy, Tolkien s jedním přišel, přinesl cosi důvěrně známého a přitom zcela nového. Do lidského odkouzleného světa vrátil ztracený romantismus.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.