Vedení České televize si protiřečí. Rok, který avizuje jako startovní blok k omlazení programu, zahajuje seriálem z domova důchodců Život je ples.

Šestnáctidílný seriál scenáristky Ireny Obermannové a režiséra Petra Slavíka, jehož úvodní díl vysílala ČT1 včera večer, se snaží o tajemnost a lehkost a první dva díly alespoň slibují - i když s výhradami - solidní mezigenerační drama.

Stáří versus mládí

To ovšem zaujme především střední a starší generaci. Mladší ročníky musí znovu hledat v nabídce amerických televizí.

Česká televize se pustila do v podstatě záslužného projektu, který odpovídá jejímu veřejnoprávnímu zadání.

Připravila seriál, který se otevřeně staví k aktuálnímu problému - marginalizaci starých lidí v moderní, kultem mládí posedlé společnosti, jež na sociální hodnoty a soudržnost hledí čím dál tím méně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.