Údaje o víkendové návštěvnosti amerických kin znovu ukazují, že Hollywood se na pokračování a další díly svých zavedených značek může spolehnout. 

Čtvrtý film z upíří řady Underworld: Awakening se během svého prvního víkendu v kinech pohodlně umístil na prvním místě s výdělkem přes 25 milionů dolarů. Stalo se tak přesto, že hned na několika místech v USA řádily bouře, jež od návštěvy multiplexů asi leckoho odradily, uvedl Brooks Barnes z deníku New York Times.

Na slušném výdělku Underworld se podepsal i fakt, že v kinech IMAX stály vstupenky podstatně víc. Úspěch snímku si ředitel celosvětové distribuce Sony Rory Bruer vysvětluje jako signál, že se vydařil návrat herečky Kate Beckinsalové, jež účinkovala v prvních dvou dílech, ale ve třetím se neobjevila. "Prostě se z ní nedají spustit oči," citovala Bruera BBC.

Aby si na sebe "noví upíří" vydělali, čeká je ale především zkouška ohněm v evropských kinech. Celý film měl rozpočet okolo 70 milionů dolarů, podstatně víc, než jeho předchůdce Underworld: Rise of the Lycans z roku 2009. Do českých kin vstoupil nový Underworld 19. ledna.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.