Sedmatřicet let života rodiny Kettnerových zachycuje nový časosběrný snímek Heleny Třeštíkové Soukromý vesmír, který ve čtvrtek vstoupil do českých kin. Vychází z patnáctiminutového dokumentu Zázrak (1975), v němž autorka kdysi zaznamenala těhotenství své kamarádky a porod jejího prvního dítěte. Režisérka sleduje, jak se ze zamilovaných novomanželů stanou pohodoví a relativně šťastní prarodiče - nabízí tak dosud nejrozsáhlejší časový rámec ze všech svých filmů.

Dokument o manželech Kettnerových nemá tak vyhrocené postavy, jako autorčiny předchozí sběrné portréty uvedené v kinodistribuci. Nejde tu o rozchod poznamenaný obludným podezřením ani o absurdní smrt potomka (Marcela). Nevystupuje tu nenapravitelný kriminálník (René) ani rozvrácená feťačka, jež zplodí dítě, a neví, co s ním (Katka). 

Dokument Soukromý vesmír však znovu svědčí o účinnosti sběrné metody, jež v rukách zkušené, trpělivé a empatické filmařky přerůstá do unikátního podobenství.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.