Ve světě příjemné Meryl Steepové není pro kontroverzi místo. V hotelu v londýnském Soho působí Streepová tak přátelsky a "nehollywoodsky", jako by si namísto rozhovoru s novinářem dávala kafe se známou.

Jako by zrovna nezískala Zlatý globus, nenafotila s Annie Leibovitzovou titulní stranu americké edice časopisu Vogue a nepózovala před americkým Kongresem společně s Madeleine Albrightovou nebo Barbarou Bushovou, s nimiž prosazuje stavbu muzea historie žen ve Washingtonu.

Až jí skoro není těžké uvěřit, že i po čtyřiceti letech úspěšné kariéry má u každého nového filmu pochybnosti o tom, zda je na ni ještě někdo zvědavý. "Dost jsem se bála, jak mě jako Američanku, která hraje Britku, přijmou mí britští kolegové," řekla HN Streepová.

HN: Sledujete s obavami, jak se k filmu o Margaret Thatcherové staví britské publikum, které železná lady a její politika stále vášnivě rozděluje?

Žijeme v globální vesnici, takže i z New Yorku vidím, co se děje kolem filmu v Británii, a jsem připravená. Nejzajímavější pro mě bylo sledovat, jak se ve vztahu k filmu vyvíjela a měnila očekávání lidí. Poté, co viděli ukázku, byli přesvědčení, že se jedná o propagandu, která má ukázat Margaret Thatcherovou a její činy a politiku v pozitivním světle. Úplně jinak pak lidé reagují, když film vidí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.