Kritiky i hereckými kolegy je Meryl Streepová (62) považována za nejlepší americkou herečku současnosti. Svou letošní sedmnáctou nominací na Oscara za film Železná lady se stala oscarovou rekordmankou - nikdo nebyl nominovaný vícekrát.

Pokud koncem února cenu skutečně získá, bude to její třetí - po oceněních za drama Kramerová vs. Kramer (1979) a za Sofiinu volbu (1982). Za roli Margaret Thatcherové už získala Zlatý globus.

Čtyři desetiletí trvající kariéru herečky, která původně uvažovala o operním zpěvu, odstartoval v roce 1978 snímek Lovec jelenů. Její doménou jsou vážné charakterní role, teprve nedávno začali režiséři využívat její komediální talent ve filmech jako Ďábel nosí Pradu nebo Mamma Mia!

ČTĚTE PRVNÍ ČÁST ROZHOVORU:

Se svým manželem, s nímž má čtyři děti, žije v Connecticutu. Od roku 1989 se angažuje pod hlavičkou organizace Mothers and Others v boji proti pesticidům a je vášnivou propagátorkou soběstačného zemědělství. Loni se stala mluvčí organizace usilující o výstavbu Národního muzea historie žen ve Washingtonu D.C.

S Margaret Thatcherovou se nikdy osobně nesetkala, pouze v roce 2001 navštívila její přednášku na univerzitě Northwestern, kde tehdy studovala Streepové dcera.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.