Celý filmový svět tento týden žije jedinou událostí: do kin vstupuje finální část hvězdné ságy George Lucase. Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů přitom završuje nejen více než třicetiletou historii projektu, který předjal dominanci sci-fi žánru mezi filmovými megahity.

Hexalogie Star Wars dokázala během tří dekád, které uplynuly od vzniku prvních stránek Lucasova scénáře v roce 1972, významně ovlivnit vývoj celé filmové branže.

Lucasovi se podařilo vytvořit přesnou formuli na ideální produkt populární kultury. K takovému statutu nestačí být prostě jen populární.

Skutečná populární kultura je polotovarem, jehož hodnota je přidána teprve použitím koncovým uživatelem. Musí dávat uživateli pocit svobody, že může produktu přisoudit své vlastní významy, použít jej pro vlastní účely. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.