Sága o hvězdných válkách, jejíž první část vznikla v roce 1977, přinesla nový typ filmových dobrodružství. Předznamenala současný hollywoodský trend virtuózních žánrových koktajlů, v nichž se popis efektních akcí prolíná s jejich parodickým zlehčováním.

Kouzlo celého projektu spočívá v kombinaci jednoduché fabule (boj dobra se zlem) s odkazy na reálnou historii i vžité pop-kulturní ikony. Hvězdně válečné "obludárium" tvoří lidé, androidi i bizarní živočichové. V závěru úvodní epizody zaútočí galaktické stíhačky na Hvězdu smrti, kde je zapotřebí přesně zasáhnout zranitelné místo.

V defilé vítězů režisér George Lucas ironicky napodobil pompézní aranžmá dokumentu Triumf vůle režisérky Leni Riefenstahlové...

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.