Film o sexuálních aférách, jež zničily kariéru bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna, se navzdory všem průtahům přece natočí.

Isabellu Adjani a hlavně Gérarda Depardieu do hlavních rolí obsadil americký režisér Abel Ferrara, který především v osmdesátých letech zaujal oblíbenými žánrovými filmy - například Hazardní hrou s Madonnou v hlavní roli nebo akční klasikou Špatnej polda s Harveyem Keitelem.

Zprávu o tom, že Strausse-Kahna by si měl zahrát právě Depardieu, francouzská média skloňovala již koncem roku. Téměř vždy je ale následovalo dementi ze strany producentské společnosti Wildbunch, která vznik filmu zpochybňovala.

Nyní vše při své návštěvě v Paříži vysvětlil sám režisér, když poskytl rozhovor deníku Le Monde.

"Bude to film o sexuální závislosti politiků a vlivných mužů. Hlavní postava bude směsicí Silvia Berlusconiho, Billa Clintona a Strausse-Kahna," řekl Ferrara.

S největší pravděpodobností tak snímek převypráví příběh Strausse-Kahna pod jiným jménem - podobně, jako když Roman Polanski ve svém nedávném Muži ve stínu "tak trochu" vyprávěl o Tonym Blairovi.

S Depardieum, kterého pokládá za geniálního herce, se režisér setkal již v listopadu na filmovém festivalu v Deauville. "Depardieu má vše, co může filmový tvůrce od herce chtít," citovala Ferraru agentura AFP.

Podle hercových požadavků se začne natáčet v červnu - nejprve v Paříži, odkud se štáb později přesune do Washingtonu a New Yorku. Scénář už je hotový a má se opírat o zprávy v tisku i vlastní zdroje.

"Mám své vlastní poldy," ujistil Ferrara, který do Paříže přijel představit svůj poslední snímek Go Go Tales.

Manželku Strausse-Kahna, jinak bývalou televizní moderátorku a dnes dědičku cenných uměleckých sbírek Anne Sinclairovou, ve filmu ztvární první dáma francouzského filmu Isabelle Adjani.

Ve své roli bude muset alternovat mezi podezřívavosti či nejistotou a naopak loajalitou ke svému muži. Také Sinclairová Strausse-Kahna podporovala po celou dobu, co jeho aféru propíral tisk.

video - odborářky v kostýmech pokojských křičí na Strausse-Kahna