Poté, co producent George Lucas skončil s původní sci-fi trilogií Hvězdných válek, bylo dlouho ticho po pěšině.

Hračky, videohry, plakáty a figurky ze světa Star Wars ale dál vydělávaly a technika trikových filmů se mezitím rapidně vyvíjela. 

Ještě ani v roce 1987, kdy Lucas ztratil velkou část majetku v rozvodovém řízení, se k Hvězdným válkám však vrátit nechtěl. 

Americká média čas od času oprašovala Lucasův opakovaně naznačený záměr, jímž bylo natočit trilogii odehrávající se po Epizodě VI - nakonec to dopadlo opačně. V roce 1997 začal už z pozice režiséra připravovat "prequely", trojici filmů, odehrávajících se před událostmi z původní trilogie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.