George Lucas minulý měsíc oznámil konec režisérské kariéry - možná s výjimkou pátého Indiany Jonese -, ale minimálně do roku 2017 jeho jméno z novinových titulků nezmizí.

V následujících pěti letech totiž přijde každý rok do kin jeden z dílů Lucasových Hvězdných válek předělaných do 3D. První na řadě je nyní Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999).

Ani třetí rozměr, jakkoliv technicky vypiplaný, ale nevylepší slabiny filmu. Vyprávění se vleče, Lucas stírá a zatmívá o sto šest a Jar Jar Binks je stále stejně otravný.

Jakékoliv výtky jsou ale v konečném důsledku vlastně jedno, stejně jako rozhořčení skalních fanoušků původní trilogie, kteří nové tři díly víceméně odmítají. (Ekonomická) síla zůstane s Lucasovou nejvýdělečnější značkou dál.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.