Praha, březen 1983. Miloš Forman natáčí v Praze Amadea. Vedení FAMU svolává všechny studenty a důrazně je varuje, že kdo se ho pokusí kontaktovat, bude vyloučen z fakulty. Okamžitě vzniká "diverzní" utajená skupina s plánem přesně takové setkání uskutečnit. Jsem pověřen, abych ho zprodukoval.

Na základě předběžné dohody se vydávám do Stavovského divadla, kde právě natáčí. Říká, ať počkám. Čekám šest hodin, a nevadí mi to. Dívám se, jak se točí americký film. Nikdy jsem nic podobného neviděl. Na place několik kamer, lidé ze štábu se mohou přetrhnout. Jaký rozdíl proti tomu, když natáčíme my a o všechno se musíme prosit. Natáčení končí. Zatím na mě zapomněl. Nevadí, jdu se mu znovu připomenout. Aha, no jasně. Navrhuje, že tady, před všemi těmi lidmi, o tom mluvit nebudeme. Dodává, že má na "Uhelňáku" v jednom podloubí svůj karavan a že si radši promluvíme tam.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.