V sobotu večer se v pražské Lucerně předávaly filmové ceny Český lev.

Poté, co zpěvačka Lucie Bílá zahájila večer písní Život je jen náhoda, převzal první cenu za mimořádný přínos kinematografii herec Josef Somr.

Nejlepší herečkou ve vedlejší roli se stala Taťjana Medvecká za výkon ve filmu Zuzany Liové Dům. Medvecká si cenu převzala v kostýmu ze hry Platonov je darebák, v níž účinkuje v pražském Divadle Na zábradlí.

Za mužský výkon ve vedlejší roli dostal cenu Hynek Čermák, který hrál v Nevinnosti režiséra Jana Hřebejka.

Cenu za nejlepší zvuk a také ocenění za hudbu dostali dle očekávání Ondřej Ježek s Viktorem Ekrtem, kteří se společně s Jaromírem Švejdíkem podíleli na hudbě k animovanému filmu Alois Nebel.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.