Opakem úhledných vejdělkovských komedií či pseudokritických thrillerů z rodu Hranařů je nový český film Poupata, který jako svou prvotinu natočil Zdeněk Jiráský.

Vypráví o plahočení obyčejných lidí, kteří se nehonosí luxusními auty ani prominentními známostmi a pro něž dluh sto osmdesát tisíc znamená smrtící past. Poukazuje také na přičinlivé parchanty, kteří ze slabostí bližních cynicky těží.

Ústřední postavou deziluzivního vyprávění je typický outsider - hradlař Jarda Hrdina (Vladimír Javorský), který v úvodní scéně zachrání svého vietnamského souseda z uvízlé dodávky.

Ze zdánlivého hrdiny se ale záhy vyklube rozvrácený "antihrdina", závislý na hracích automatech a zamotaný do nesplatitelných půjček.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.