Revoluční události, které v loňském roce otřásly arabským světem i dalšími zeměmi, zachycuje letošní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Čtrnáctý ročník nese výrazný podtitul Protesty, nepokoje, revolta.

Přehlídku slavnostně zahájí v úterý večer v pražských kinech Lucerna a Světozor projekce dokumentárního eseje o egyptských revolučních proměnách Zpět na Tahrír. Natočil ho česko-kanadský režisér Petr Lom.

Festival, který letos promítne sto šest filmů ze čtyřiačtyřiceti zemí, potrvá v Praze do 15. března, poté se přesune do dalších čtyř desítek českých a moravských měst.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.