Kromě generálního ředitele Petra Dvořáka se tiskové konference České televize (ČT) účastnili Filip Remunda, Pavel Anděl nebo Robert Sedláček. Ti by měli veřejnoprávní televizi odlišit od komerčních stanic.

Poprvé se představila i šéfka vývoje a nových formátů Jana Kasalová, která do funkce nastoupila v prosinci. Uvedla, že ČT pracuje s více než třemi stovkami nových formátů.

Z těch již viděných se vrátí například úspěšná taneční show StarDance, další řada poběží na podzim a diváci prý v soutěži mohou čekat nové prvky.

Na tiskové konferenci se představilo sedm nových projektů:

Cyklus komorních dramat České století, na kterém spolupracuje Pavel Kosatík a režisér Robert Sedláček, se vrací k důležitým obdobím českých dějin. Například ke vzniku republiky či Charty 77.

Cyklus televizních filmů Nevinné lži má být veřejnoprávní obdobou Soukromých pastí z Novy. ČT obsadila Aňu Geislrovou, Jiřího Langmajera, Ivana Trojana, Michala Dlouhého, Lukáše Vaculíka či Terezu Brodskou. Jeden díl píše a točí Alice Nellis.

Komediální seriál EnTenTýky chce oslovit třicátníky a čtyřicátníky. Vychází ze Sexu ve městě, ale měl by nabídnout také obyčejný humor a hrdinky, které kromě sexu řeší i děti a rodinu.

Kriminální seriál Cirkus Bukowsky je vítězným počinem ze Souboje seriálů. Podle Dvořáka má atmosféru jako klasické americké detektivky. Tvůrci volí i rozdělení na dvakrát šest dílů, což je běžná tradice třeba v Anglii.

Filip Remunda a Vít Klusák budou v Českém žurnálu reflektovat mediální události svým osobitým pohledem, který má daleko k politické korektnosti. Z časosběrné série klíčových událostí roku 2012 by měl vzejít i jeden dokument pro kina.

Fenomén underground má podle ČT "snahu poprvé komplexně zdokumentovat českou undergroundovou kulturu od jejího počátku ve 40. letech až po současnost." Dále slibuje "syrové, autentické svědectví a unikátní materiály". Autorem námětu je František Čuňas Stárek.

O vzniku samostatné České republiky a Slovenska vypráví publicistický týdeník Sbohem, Československo. Ohlíží se za tím, jak se před 20 lety dělila armáda i sportovní reprezentace. ČT k projektu dále uvádí: "Jak jsme viděli rozpad státu, ve kterém jsme společně žili od roku 1918."

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.