Filmová tvorba Bohdana Slámy připomíná klasické variace na jediné téma. Režisér se skrze špínu každodennosti snaží propracovat k ryzí čistotě, kterou by sám jistě nazval lidskostí, jíž ale většinou nechybí nadzemský rozměr.

Není to hrabalovské hledání "perliček na dně", protože Slámovi vesměs schází (sebe)zálibný pohled na lidské plemeno, který od Hrabala nelze odmyslet.

Slámovi hrdinové se více podobají postavám z Dostojevského románů: jsou to lidé okraje (pracující rukama, dotýkající se života v přísně vymezeném, fyzickém světě, což je u Slámy téměř stylotvorný prvek), lidé, kteří vzdor neustálým pádům do bahna nakonec stoupají k nebesům.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.