Francouzský herec Gérard Depardieu nemá rád bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominiqua Strausse-Kahna, a právě proto se rozhodl, že si ho zahraje.

Arogantní Francouz

"Není laskavý. Myslím, že je trochu jako všichni Francouzi, trochu arogantní. Mimochodem Francouze nemám moc rád. On je velmi francouzský, arogantní a nafoukaný. To se dá zahrát. Nikdy mě nedojímali lidé, kteří neměli důstojnost," zdůraznil Depardieu v rozhovoru pro švýcarská média.

Potvrdil, že úlohu rozporuplného francouzského politika politika zničeného sexuálními skandály ztvární pod režií Abela Ferrary.

Režisér nedávno upřesnil, že francouzská hvězda Isabelle Adjaniová bude hrát manželku Strausse-Kahna, známou francouzskou novinářku Anne Sinclairovou. Ta stojí pevně po boku svého muže, který je zřejmý sukničkář a k některým nevěrám se již veřejně přiznal.

Sexuální závislost

"Bude to film o sexuální závislosti politiků, mocných chlápků. Postava bude směsicí Berlusconiho, Clintona a Strausse-Kahna," řekl v únoru režisér k filmu, jehož natáčení má začít v červnu a bude probíhat v Paříži, Washingtonu a New Yorku.

Dvaašedesátiletý Strauss-Kahn se podle loňských průzkumů mohl stát prezidentem v letošních volbách. Jakmile ho loni v květnu obvinila pokojská newyorského hotelu ze sexuálního znásilnění, odešel z čela MMF a na prezidenta ani nekandidoval.

Jeho politickému pádu nepomohlo ani to, že žaloba pokojské byla stažena. Politik se navíc stal podezřelý v dalších sexuálních kauzách ve Francii.

Související