Do první ligy divácké návštěvnosti kin se vzápětí po premiéře dostala komedie režiséra Jana Prušinovského Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka. Tabulku suverénně vede.

Komedii Miloslava Šmídmajera s Jiřím Mádlem v hlavní roli Probudím se včera odsunula až na třetí místo víkendové tabulky návštěvnosti.

Podle informací Unie filmových distributorů přilákal Prušinovského snímek do kin 115 157 diváků, kteří v pokladnách nechali téměř 15 milionů korun. Obsadil tak druhé místo historického žebříčku českých filmů - lepší byl Jáklův Kajínek, který za první víkend v srpnu 2010 zhlédlo 119 182 lidí.

Distribuční společnost Bontonfilm spočítala o víkendu ještě o zhruba tisíc diváků Okresního přeboru více; ta ovšem oproti Unii filmových distributorů sleduje zájem ve všech kinosálech včetně těch malých.

Hněv titánů - upoutávka

Druhé místo aktuální tabulky obsadil americký snímek Hněv titánů, který zhlédlo 32 125 lidí. Komedie Probudím se včera skončila třetí s víkendovou bilancí 18 638 diváků. Její celková návštěvnost však už překonala stotisícovou hranici, tržby dosahují 14 milionů korun.

Americký snímek Hunger Games natočený podle populárního románu pro mládež v zámoří láme rekordy, v Česku je však stranou zájmu. O víkendu ho zhlédlo jen 12 860 lidí. Za dva týdny film vydělal tolik co Hněv titánů přes víkend, ačkoli ani pokračování akčního fantasy nemá nijak závratné výdělky.

Celosvětově má film Hunger Games na kontě 362 milionů dolarů, ve Spojených státech je to zatím nejúspěšnější film roku.

Související