Angelika, markýza andělů lámala svého času v československých kinech divácké rekordy. A nebylo to zdaleka jen kvůli omezenému dovozu ze západní ciziny a vnadám Michele Mercierové.

Osudová láska rámovaná intrikami a politikou na královském dvoře patří k divácky oblíbeným tématům. Filmové aristokratické fantazie publikum vždycky přitahovaly.

Dánský velkofilm Královská aféra, zachycující love story mezi dánskou královnou a královým lékařem na pozadí jejich snahy prosadit v Dánsku 18. století radikální sociální reformy, je nejnovějším přírůstkem do svébytného evropského žánru "dvorských romancí".

Film společnosti Zentropa, který vznikal z velké části v Česku, zahajoval pražskou část Dnů evropského filmu, které potrvají do 19. dubna. Uvedl jej Mikkel Boe Fölsgaard, jenž získal za roli krále Kristiana VII. cenu za herecký výkon na letošním Berlinale.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.