V pátek večer středoevropského času byl odvolán předseda filmových studií Walta Disneyeho. Rich Ross ve funkci působil dva a půl roku a jeho odchod souvisí s kasovním propadákem roku, jímž je pro Disneyeho zoufale prodělečné sci-fi John Carter.

V emailu, který poslal svým zaměstnancům, Ross uznal, že místo předsedy filmových studií pro něj už nadále není správnou kariérní volbou.

Znepřátelil si Bruckheimera

Podle anonymních zdrojů agentury Reuters neuměl Ross vycházet s lidmi z branže. Vloni v létě producentovi Jerrymu Bruckheimerovi zatrhl natáčení velkorozpočtového filmu Lone Ranger, protože se mu zvětšily náklady, a odsunul tak jeho premiéru až na příští rok.

Naopak u sci-fi z Marsu John Carter dovolil, aby se namísto původních dvou set milionů prodražilo o dalších padesát. Podle březnových odhadů Disney na filmu ztratí rekordních 200 milionů dolarů a ocitne se tak v minusu 120 milionů dolarů, o čtyřicet víc, než se očekávalo.

Ross měl loni na kontě jiný "marsovský" propadák, počítačově animovaný film Máma mezi Marťany. Ten stál zhruba 150 milionů dolarů, ale na celém světě vydělal z prodeje vstupenek jen 40 milionů dolarů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.