O výsledcích letošního duelu Bond v. Bourne jako obvykle nerozhodnou recenze, nýbrž výdělky.

V tomto ohledu má bourneovská sága vzestupnou tendenci: její poslední díl Bourneovo ultimátum v roce 2007 vydělal 442 milionu dolarů, víc než předchozí Bournův mýtus (288 milionů) a první díl Agent bez minulosti (214 milionů).

Nejúspěšnější Bond

Naopak bondovka Quantum of Solace v roce 2008 celosvětově utržila 586 milionů, z toho 168 milionů v severoamerických kinech - historicky nejvíc ze všech filmů s Jamesem Bondem v hlavní roli. Celosvětové tržby měl však lepší předchozí díl Casino Royale s 594 miliony.

První na tahu bude letos Universal, který premiéru filmu Bourneův odkaz připravil na konec srpna. Ačkoliv hrdina původní trilogie Matt Damon ve snímku neúčinkuje, Bourneův odkaz v režii Tonyho Gilroye (Armageddon, Michael Clayton) přímo navazuje na jeho děj.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.