Dva začínající kubánští herci si prožili příběh vlastního filmu: během cesty na newyorský filmový festival Tribeca uprchli na letišti v Miami a rozhodli se v Americe zůstat.

Ve filmu nazvaném Una Noche opustí bratr a sestra Kubu a začnou nový život na Miami. V době, kdy za něj režisérka Lucy Mulloy v New Yorku přebírala tři ceny, už se dvacetiletí protagonistové Anailin de la Rúa de la Torre a Javier Núňez Florián ukrývali na Floridě.

Úkryt u strýčka

Trvalo jim celý týden, než se odvážili poskytnout první televizní rozhovor. Podle deníku Guardian momentálně žijí na Floridě v bytě De la Torreho strýčka a údajně už dostali i scénář k příštímu filmu, kde si společně zahrají.

"Uvažovali jsme o emigraci od chvíli, kdy se objevila pozvánka do New Yorku. Je těžké opustit svoji rodinu a přátele, ale člověk to dělá, aby jim pomohl, protože na Kubě nemají žádnou budoucnost," vysvětlila de la Rúa agentuře Reuters.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.