Pro komika Sachu Barona Cohena je virální kampaň na film Diktátor stejně důležitá jako snímek samotný. Ačkoliv v českých kinech bude mít premiéru až ve čtvrtek, tu anglickou už má za sebou - a převlečený Cohen ji celou absolvoval ve své roli.

Na červený koberec dorazil v ozbrojeném ženském doprovodu (a la Muammar Kaddáfí) a sypal ze sebe jednu politicky nekorektní "hlášku" za druhou.

"Přijel jsem, abych argumentoval proti demokracii," prohlásil například v rozhovoru s BBC. "Z diktátorů se stala nová utlačovaná menšina. Najednou nám kvůli trochu zfalšovaným volbám a maličké genocídce jdou všichni po krku," stěžoval si.

"Jsem tu, abych povzbudil předsudky a náboženskou nesnášenlivost. Smrt Západu!"

Masáž od Clegga

Cohen ve snímku v první řadě zlehčuje terorismus a autoritářské režimy. Často si ale dělá legraci i z toho, jak dlouho se lídři demokratických států bratříčkovali s diktátory, jmenovitě třeba s Kaddáfím.

"Dnes večer mám schůzku s Davidem Cameronem. Bylo to snadné, zaplatil jsem Toryům jen tři sta tisíc euro. Za to budu večeřet s Cameronem a Nicholas Clegg mi bude masírovat nohy," řekl Cohen hloučku britských novinářů.

"Každý má svoji cenu. Akorát že Cameron je levnější než všichni ostatní!"

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.