Když už jednou za rok člověk na Francouzské riviéře je, tak má koukat, aby byl. Nic vám nedá tak rychlý pocit, že jste u moře, jako když do něj bez velkého rozmýšlení skočíte. Nezapomeňte si ale předtím odložit sluneční brýle (a akreditační kartičku).

Voda je nádherně chladivá, Francouzky na plážích se moc nestydí, květnové sluníčko příjemně hřeje. A z přilehlé ulice vám kulisu dělá nezaměnitelný mix klaksonů, pokřikování řidičů a pisklavého amerického přízvuku mladých slečen, které do Cannes podnikají nájezdy ve velkém. Snad ulovit svého prince – pokud možno v bílém Lamborghini a půl království k tomu.

Zabržděno

Cestou z pláže na hotel vás míjí autobusy, kde se za sklem tísní domorodci, kteří nestačili opustit město a jsou lapeni v každoročním festivalovém panoptiku, kdy je najednou všude všeho plno.

Ten, kdo to rád hektické, si ale přijde na své. Při organizaci dopravy v centru platí právo silnějšího (a hlavně rychlejšího). Červená na semaforu tu má víceméně orientační funkci: „Hm, červená, raději přibrzdím...“.

Co je pro suchozemského kritika kdesi od Dunaje vždy menším šokem, je zdejší přirozená uvolněnost – na kterou nereagují snad jen Japonci a high-class britské páry kolem padesátky, jejichž běloskvoucí kůže někdy téměř splývá s omítkou okolních domů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.