Nad Cannes se od nedělního rána škaredě (a zcela nefilmově) zatáhlo a po obědě už nikdo nechtěl opustit Palais des Festivals – venku nebylo o co stát.

Na samotě v Cannes

Vše začalo už v sobotu, kdy si nešlo nevzpomenout na vítězný snímek Kena Loache z canneské soutěže v roce 2006: Zvedá se vítr. Poletující písek vyhnal z pláží i ty nejodvážnější turisty. A večerní projekce Le Cinéma de la Plage byla kvůli větru zrušena

V nedělní poledne se všichni diváci usazení v Salle du Soixantième už trochu strachovali o pevnost konstrukce tohoto mobilního kinosálu. A Loache v myšlenkách vystřídal spíše Abbás Kiarostamí a jeho film Vítr nás odvane.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.