V Cannes třetí den prší a už to přestává být vtipné. Hanekeho chmurný soutěžní film Láska, o kterém tu všichni mluví, náladě také nepřidá.

Zbývá si hýčkat zážitky, které sice na Zlatou palmu nedosáhnou, ale zbyly po nich na rozmáčeném červeném koberci alespoň jiskry – po nastupující herecké generaci.

Melancholie a násilí

Australský režisér John Hillcoat si po uměleckém krachu rádoby apokalyptické Cesty (2009) chtěl spravit chuť a zřejmě i navázat na svůj předchozí atmosférický western The Proposition (2005). Proto opět spolupráce s Nickem Cavem (scénář + hudba), proto opět westernové ladění.

I když v případě novinky Lawless jde „jen“ o westernový rámec přenesený do období prohibice v americké Virginii roku 1931.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.