Na třináct let se po něm slehla zem. Vyhýbal se novinářům, natočil jen pár krátkých filmů a stále jej připomínala záře z glorioly obklopující jeho ranné filmy Když chlapec potká dívku a Milence z Pont-Neuf.

Nyní se napůl legendární francouzský režisér Leos Carax vynořil v soutěži v Cannes. S filmem Holy Motors, karnevalem absurdit, poetické kinematografie atrakcí, anarchie a hravé metafyziky.

Mluví v něm auta, skřet v zelené kamizole unáší modelku ze hřbitova a později s erekcí zaujme Ježíšovo místo v sousoší Piety. Letos nebyl v soutěži svobodnější a odpoutanější film. Anarchy in France!

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.