Když se o Batmana stará Christopher Nolan, tak jeho tržby rok od roku stoupají. Film Temný rytíř povstal (Dark Knight Rises) utržil za první víkend v severoamerických kinech 160 milionů dolarů (asi 3,3 miliardy korun) a stanovil nový rekord mezi filmy bez 3D.

Studio potvrdilo výsledky až v pondělí, o víkendu je nechtělo zveřejňovat s ohledem na oběti a pozůstalé po útoku na jedno z premiérových promítání v Denveru.

Temná noc

Nebylo jisté, jak masakr, který si vyžádal 12 životů, ovlivní komerční výsledky Batmana. Původem komiksový hrdina si nakonec vedl hůř, než se odhadovalo, ale zároveň potvrdil, že dlouho plánovaná a průběžně dávkovaná reklamní kampaň nemohla vyústit v propadák. Celkový rozpočet filmu se i kvůli ní vyšplhal na 400 milionů dolarů.

Tragická událost překřtěná americkými médii na Dark Night (temná noc namísto temného rytíře) nicméně odradila část diváků. Podle New York Times si během předprodejů lidé koupili nebo rezervovali lístky za 190 milionů dolarů.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.