V dálce zasněžené horské vršky, na jihu Pacifik a všude kolem panenská příroda. Když filmový režisér James Cameron nakoupil 2500 akrů pozemků kolem jezera Pounui, ne náhodou se kraji na Novém Zélandu začalo přezdívat "skutečná Pandora".

Okolní příroda totiž ze všeho nejvíc připomíná právě sci-fi planetu, na níž se odehrával nedávný kasovní trhák Avatar. Cameron se k němu hodlá v dalších letech vrátit s druhým a třetím dílem filmu.

Zatím režisér zůstává v kalifornské Santa Barbaře, kde dodělává scénáře druhého a třetího dílu. Na podzim se ale chce přestěhovat do svého nového domova, kde si možná zažádá i o občanství, informoval deník New York Times.

Úhoři jako inspirace

Stejně jako na Pandoře je i okolí Pounui proslulé nedotčenou přírodou. V jezeře například žijí úhoři, kteří se posléze třou na nedalekém ostrově Tonga. "Už se nemůžu dočkat, až si nasadím skafandr a půjdu se na ně podívat zblízka," tvrdí Cameron, kterého pozemky přišly na odhadovaných šestnáct milionu dolarů.

Hodlá tu načerpat inspiraci pro další díly velkofilmu Avatar. Poté, co se z jeho prvního dílu v roce 2009 stal nejvýdělečnější snímek všech dob, si distributor 20th Century Fox objednal pokračování. Filmy Avatar 2 a Avatar 3 by se měly natáčet právě na Novém Zélandu. Tamní tiskové agentury začaly spekulovat už i o případném čtvrtém dílu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.