Svoji hereckou dráhu tenhle opuštěný sirotek začal hned po válce, kdy se běžné Američanky ještě zbavovaly zástěr a uniforem, v nichž pracovaly v továrnách za války. Stejně jako dívka rozená Norma Jeane, čímsi neobyčejně přitažlivá, ale přitom ne zase tak odlišná od ostatních žen.

Zapomíná se na to, že než poprvé vkročila do filmových studií, stihla se zamilovat, vdát a rozvést.

Musíš prodat city

Její první manžel James Dougherty za války sloužil na ostrově Santa Catalina u kalifornského pobřeží, zatímco Norma Jeane pracovala v továrně na munici. Vůbec poprvé ji vyfotil fotograf armádního časopisu Yank, který v ní očividně viděl cosi neobyčejného.

Nasměroval dívku k modelingové agentuře, a ta navrhla, aby si Norma obarvila vlasy na blond. Když ji studio 20th Century Fox v roce 1946 překřtilo na Marilyn, nevěděla, jak v angličtině vyspellovat písmeno ypsilon. A první úkol, který dostala před kamerou, zněl jasně: "Musíš prodat svoje city."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.