Hollywoodské hvězdy se málokdy samy od sebe pouští do dokumentárních filmů. Výjimkou je například Leonardo DiCaprio, který před pěti lety natočil ekologický dokument 11. hodina, a nejnověji také Keanu Reeves.

Muž známý jako Neo z Matrixu v těchto dnech dokončuje celovečerní dokumentární snímek Side By Side, který líčí přechod amerického filmového průmyslu z klasických filmových materiálů na digitální kamery. Informoval o tom deník Wall Street Journal.

Samé hvězdy

Reeves v průběhu natáčení vedl dlouhé rozhovory s předními americkými režiséry: Martinem Scorsesem, Jamesem Cameronem, Davidem Fincherem, Christopherem Nolanem či Georgem Lucasem.

Společně se snaží dobrat toho, zda má klasický 35mm v branži ještě nějakou budoucnost (a ukazuje se, že zřejmě nikoliv). V neposlední řadě též zkoumají, jak se po přechodu na digitální technologie mění samotný obsah filmů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.