Z psychiatrické léčebny do divadla na pražských Vinohradech vedla cesta štábu snímku Nepravděpodobná romance, který právě natáčí režisér Ivan Vojnár.

Do hlavních rolí příběhu o vztahu dvou mladých žen Vojnár obsadil Bereniku Kohoutovou a Alžbětu Pažoutovou. "Vybíral jsem z desítek uchazeček pro každou roli a Berenika s Alžbětou fungovaly každá zvlášť i dohromady bezkonkurenčně nejlépe," říká režisér, který si sám zahrál roli psychiatra.

Obsazení z nouze

Sám sebe nejdřív obsadil, aby vyřešil situaci s nižším rozpočtem na film, kvůli kterému si nemohl dovolit původně plánovaného Viktora Preisse. Později se z nouze ctnost ukázala jako ideální pro Vojnárovu tvůrčí metodu, v níž se realita prolíná s fikcí.

Na snímku míchajícím metody dokumentu a hraného filmu se poprvé v roli producenta podílí distribuční společnost Artcam prostřednictvím splečnosti Plan B Films.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česká herečka Anna Letenská poskytla pomoc lidem spojeným s atentátem na Heydricha a zaplatila za to životem. Její příběh natočí Ivan Vojnár, až dokončí Nepravděpodobnou romanci z prostředí psychiatrické léčebny. V ní spolupracoval s Berenikou Kohoutovou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.