Silné filmové dívčí hrdinky jsou znovu v kurzu. Po úspěchu Hunger Games či Stmívání nemohl animační gigant Pixar zůstat stranou vynořujícího se lukrativního trendu.

Vyslal do kin skotskou Rebelku, která nabízí trochu pop-feminismu do kapsy, hračičkovské podvracení pravidel filmů o princeznách, straší jako bratři Grimmové a končí jako ukázková propagace konzervativních rodinných hodnot a osobních svobod od Disneyho, s nímž Pixar už před časem spojil síly.

Pixar sáhl v Rebelce po příběhu prostém a snadno předvídatelném. Těžko říct, jestli pod tlakem korporátního partnera Disneyho, spojovaného ve světě animace s přímočarostí a jednoduchostí, nebo jako vlastní sebezpytnou iniciativu po hektické překombinovanosti maskulinních Aut.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.