Mezi Hollywoodem a Kanadou vždycky existovalo zvláštní spojení. Hollywood jezdil k americkému sousedovi na severu natáčet za míň, během produkčních krizí kupoval výhodně snímky bez jazykové či kulturní bariéry.

Kanadští filmaři se zase snažili strčit nohu do dveří velkého amerického trhu. V současnosti se vztah posunul do nové dimenze.

Nápověda před Oscary

Na začátku září otáčí všichni američtí producenti a distributoři hlavu ke kanadskému Torontu, kde na tamním festivalu a jednom z největších světových filmových trhů startuje každoročně šestiměsíční oscarová sezona.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.