Sto jedna dokumentů připravují, točí nebo dokončují v současnosti čeští dokumentaristé. Mezi chystanými projekty jsou časosběrné filmy Heleny Třeštíkové, portréty Václava Havla, Ivana Martina Jirouse či lékaře Františka Kriegla.

A také nacionálně laděné snímky. Jeden z nich je inspirovaný světovými projekty Život v jednom dni a Jeden den na Zemi.

Malá Hanoj

Film Adolfa Ziky Země česká, domov Tvůj, který přijde do kin v listopadu, ukazuje jeden květnový den v Česku, jak ho zachytily "soukromé" štáby a samotní dokumentaristé.

Na konci listopadu bude mít premiéru v pražském Divadle Archa i dokument o básníku Jirousovi Rok bez Magora, který natočil Oliver Malina Morgenstern.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.