Ještě nikdy v amerických seriálech neúčinkovalo tolik gayů, lesbiček, bisexuálů či transsexuálů. V pátek to ve svém prohlášení oznámilo Sdružení gayů a lesbiček proti očerňování neboli vlivná asociace GLAAD, která už osmým rokem monitoruje, jak velkou roli hrají gendery v televizním vysílání.

Podle agentury Reuters se v letošní sezoně amerických seriálů objevuje celkem 111 postav, které se nehlásí k heterosexuální orientaci. Napomohly k tomu i nově se rozjíždějící seriály The New Normal, Girls, Partners či komedie Go On.

Z dlouhodobějších a populárních sitcomů se gayové, lesbičky, bisexuálové či transsexuálové objevují v nemocničním seriálu Chirurgové (Grey's Anatomy), kanadském teenagerovském seriálu Degrassi či dokonce i v britském historickém Panství Downton (Downton Abbey).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.